• Wpisów: 130
  • Średnio co: 22 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 07:55
  • Licznik odwiedzin: 58 852 / 3012 dni
 
cosel
 
Doczekałam się tablicy, na której mogę porozwieszać wszystkie motki muliny, jakie posiadam. Wczoraj moja lepsza połowa zakończyła nudną i odmóżdżającą pracę, polegającą na wwierceniu stada śrub w deskę. Oczywiście wszystko od linijki i na wymiar, żeby jak najwięcej motków się zmieściło.
Przy okazji zobaczyłam ile mi jeszcze odcieni brakuje, bo do tej pory myślałam, że mam wszystkie kolory. Niestety, było to myślenie błędne.
Mając teraz taką tablicę:

mulina01.JPG


mogę wygodnie dopasowywać kolory dla następnych sakiewek.
Wiem, wiem... mulina jest niehistoryczna i w ogóle bzie, paskudna... Tylko aktualnie nie stać mnie na ultra historyczne nici lniane i jedwabne do wyszywania. Jak będzie mnie stać albo jak ktoś sobie zażyczy taką sakiewkę, to zrobię.
Póki co, pozwolę sobie ćwiczyć na nieco tańszych materiałach...


***

I've reached the panel on which I can hang all the skeins of embroidery floss that I have. Yesterday, my better half and ended very boring job, involving the drilling screws herd board. Of course, all of them with the line and the size to as many threads to fit.
By the way, as far as I saw the shades are missing, because until now I thought that I had all the colors. Unfortunately, this thinking was wrong.
With that table now:

mulina01.JPG


I can easily adjust the colors for the next purses.
I know, I know... Cotton threads are unhistorical and generally yuck, ugly... Actually I can not afford ultra historical linen and silk thread for embroidery. When I'll have the money or someone she wants the purse, I'll do it.
Until then, let me practice a bit cheaper materials...

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego